Degustace

Slow Food | Degustace vín | Realizované degustace

Slow Food

 • Hnutí Slow Food založil Carlo Petrini v Itálii jako protiklad fast foodu. Cílem hnutí je naučit vážit si kultury stolu, chránit a vychutnávat místní produkty, které by mohly být odsouzeny k zániku na úkor mezinárodní standardizace potravinářských výrobků a rychle se rozvíjející "kultury" Fast Food. Hnutí prosazuje místní produkty, domácí odrůdy plodin a upozorňuje na dávno zapomenuté recepty. Hnutí se poté globálně rozšířilo a v současnosti disponuje více než 100 000 členy ve 132 zemích. (Zdroj: Wikipedia)
 • ukázka Slow Food menu:
 • Aperitive du début: Champagne J.Lassalle 1-er Cru, Cuvée Préférence
 • Tygří kreveta se zeleninovou pěnou (Chardonnay Signature 2008 Domaine Champy, Bourgogne)
 • Grilovaná chobotnice, vanilkové fazolky, konfitovaná rajčátka (Savenniéres AOC 2005 "La belle ouvrage" Domaine Damien Laureau, Vallée de la Loire)
 • Glazurovaný brzlík, šalotkovo-bramborové pyré a dýňová lasagne (Saint-Joseph "Lyseras" 2007 Domaine Yves Cuilleron, Vallée du Rhône)
 • Královský krab, celerovo-koprové pyré se zeleným chřestem a omáčkou beurreblance (Faugeres 2007 AOC Blanc "Allegro" Domaine Ollier-Taillefer, Languedoc)
 • Hovězí steak na grilované zelenině, demi glas (Château Trimoulet 2004 Saint-Emilion Grand Cru, Bordeaux)
 • Panna cotta s malinovou omáčkou a čerstvými malinami (Château Rabaud-Promis 1999 Sauternes 1-er Grand Cru Classé, Bordeaux)

Degustace vín

Protože dobrých vín je bezpočet a orientace mezi nimi může být někdy obtížná, pořádáme pro Vás každý měsíc pravidelné degustace nejvybranějších odrůd vín. Degustujeme skvosty ze známých i méně známých vinařských provincií, jak z Moravy, tak ze zahraničí.

Poznávejte svět díky vínu. Každou degustaci vede zkušený sommelier či vinař. Součástí jeho výkladu o vínech je i představení dané oblasti. Tak si můžete dát lépe do kontextu původ jednotlivých lahodných chutí.

Degustace zahrnuje:

 • 8 - 15 vzorků - záleží na dané oblasti
 • filtrovanou vodu
 • odborný výklad

Součástí degustace je také soutěž ! Vítěz zdarma obdrží vzorek z degustovaných vín nebo jinou zajímavou cenu.

Cena degustace:

Cena degustace se pohybuje od 249 do 990 Kč. Záleží na oblasti a počtu vzorků a lokalitě.

V současné době pořádáme pravidelné degustace v Pardubicích ve Vinném baru Nálada a v Praze v Restaurantu Zelená zahrada.

Realizované degustace

1 | 2 | 3 | ... | 16   >>

Degustace vín z Rakouska

Degustace vín z Rakouska
(25. 1. 2017)

Degustací rakouských vín nás již tradičně provedl dovozce pan Andreas Aigner. ttato ochutnávka byla zaměřena na červená a zejména ročníková vína z roků 2007, 2008 a 2009. Na začatku jsme ochutnali tři bílá vína, a to dvě vína z odrůd Veltlínské zelené a jedno Rulandské bílé (Weissburgunder). Následovalo velmi zdařilé mladé Zweigeltrebe z podoblasti Traisental a potom Zweigeltrebe 2012 z podoblasti Wagram. Ročníková vína, která následovala byl chuťový zážitek pro všechny milovníky vyzrálých a těžších červených vín. Na této degustaci byly zavedeny velmi zvýhodněné ceny. Níže naleznete soupis vzorků a jejich hodnocení zůčastněných.

Degustace vínz oblasti Languedoc Roussillon

Degustace vínz oblasti Languedoc Roussillon
(10. 11. 2016)

Na této degustaci nám představil dovozce, pan Libor Černoch, vína z vinařství Domaine de la Barthe a z vinařského závodu Les Vignerons de la Vicomté, které se nacházejí v blízkosti města Béziers v oblasti Languedoc Roussillon. Na začátek jsme ochutnali jeden z pěti francouzských muškátů a to Muscat D´Alexandrie, dále pak víno Cabarel z odrůd Chardonnay a Viognier, poté čísté Chardonnay a růžové víno z odrůdy Syrah. Červená vína začínala vínem z odrůdy Pinot Noir a následovala excelentní červená vína z vinařství Domaine de la Barthe, která zaujala svoji komplexností, výraznou ovocnou chutí, robustností a celkovým skvělým poměrem ceny a kvality. Všech 32 zúčastnených ocenili také velmi zajímavý a poutavý výklad pana Černocha, což doplnilo celkový velmi příjemný zážitek z této zdařilé degustace.

Degustace vín z Německa

Degustace vín z Německa
(20. 10. 2016)

Exkluzivní rieslinky z Německa nám prezentoval dovozcve, pan Ivan Dramlitsch. Měli jsme možnost ohutnant skvělé rieslinky především z velmi zdařilého ročníku 2015 a z malých vinařství z oblastí jako jsou Mittelrhein, Rheingau a Rheinhessen. První ze vzorků byly v jakostním statutu Kabinett, dále pak Spätlese (pozdní sběr) a Feinherb. Mezi degustovanými rieslinky byly i vzorky z vinařství Lisa Bunn, což je mladá vinařka, která již získala nejedno významné ocenění. Níže můžete nahlédnout na vyhodnocení pořadí degustovaných vín od účastníků této velmi zdařilé degustace.

Degustace vín z Portugalska

Degustace vín z Portugalska
(5. 10. 2016)

Další zdařilá degustace, tentokát portugalských vín, kterou nám velmi poutavě odprezentoval dovozce, pan Josef Kubíček. Na začátek se ochutnal dosti netradiční sekt - a to červený. Následovala bílá vína, kde nechybělo ani zastoupení vín z kategorie Vinho Verde (v překladu doslova "zelené víno"). Červená vína již tradičně nezklamala a měli jsme možnost ochutnat velmi zdařilá a mohutná vína ve většině případů s dlouhodbým zráním na dubovém sudu s označením Reserva. Degustaci uzavřelo skvostné bílé portské, které zrálo tři roky na dubovém sudu.

Degustace vín z Francie a Itálie

Degustace vín z Francie a Itálie
(21. 9. 2016)

Novinky z Itálie a Francie nám představil dovozce, Mirek Kredvík. Ochutnala se vína z francouzského vinařství Bellemare, které se nachází v jižním francouzském vinařském regionu Languedoc. Toto vinařství sídlí přímo u nejhlubšího jezera tohoto regionu, které se jmenuje Thau a nachází se přímo u pobřeží Středozemního moře. Z francouzských se ještě ochutnávala vína z Bergerackého vinařství Chateau Gramboy. Italská vína byla zastoupena v podobě znamenitých červených vín převážně z odrůdy Sangiovese. Na závěr se ochutnalo sladké víno z již zmíněného vinařství z Bergeracu - Chateau Gramboy.

1 | 2 | 3 | ... | 16   >>

Máte zájem o Wine catering či o Degustaci vína?
Kontaktujte nás:


Tučně označené položky jsou povinné.
Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

© 2020 Vinný bar Nálada. Všechna práva vyhrazena. Restaurace

Přihlášení do klubové sekce Nálada.cz